Voldemaro Barakausko akvarelės

Tekstas apie V. Barakausko akvarelės parodą

Ryškiausi ir būdingiausi Voldemaro Barakausko darbai – individualios technikos akvarelės, tačiau jo kūrybos erdvės  yra ir aliejinė tapyba, ir dūmais modeliuojami piešiniai, ir skulptūriniai objektai. Autoriaus tapybos savitumas – jo paties atrasta akvarelės liejimo technika, pasitelkiant popieriaus trynimą, skutimą ir deginimą. Tai leidžia kurti skirtingas faktūras, jas įvairiai derinti ir kombinuoti.

Atrastos tapybinės faktūros kuria abstrakčias spalvines dėmės ir plotus, kurie yra tik aliuzija į atpažįstamą objektą. Šalia jų išnyra itin preciziškai nutapytas – nupaišytas daiktas, figūra ar gyvis, kur realistiškumas tampa skaudžiai atviru ir akivaizdžiu. Toks tapybos metodas leidžai autoriui taikliai, atvirai ir ironiškai pasakyti tai, kas jam aktualu, nebijant pasijuokti iš savęs ir gyvenimo absurdiškumo. Santūrus koloritas ir akvarelės liejimo virtuoziškumas sukuria ne tik estetišką tapybinį reginį, bet netrukdo išreikšti ir kritiško bei ironiško autoriaus požiūrio į aplinką. Jo paveikslai – tarsi karti piliulė, paslaptingai įvyniota į gražų  popierėlį.

Autorius yra ne tik puikiai įvaldęs akvarelės arba, anot jo paties, tapymo paspalvintu vandenėliu techniką. Menininkas yra ir įvairių provokacijų bei savotiškų testų žiūrovui kūrėjas. Jis pateikia tam tikras užduotis ir kodus savo paveiksluose ar intriguojančiose akcijose. Žiūrovo tikslas – atrasti patį giliausią minties posūkį. Tai tarsi žaidimas – pastebėti paslėptą prasmės siūlą tarp daugybės užuominų ir jį išvynioti. Savo paveiksluose plėtojamas temas sprendžia šmaikščiai, vieną mintį slėpdamas kitoje.

Barakauskas savo kūryboje yra konceptualus ir nuoseklus. Šiuolaikinėje kultūroje – daug greitai sukuriamo meno. Apie Voldemaro kūrybą to nepasakysi, nes čia susijungia du esminiai kūrinio sluoksniai: techninis meistriškumas bei minties ir idėjos konceptualumas. Voldemaro kūryboje ne viskas vienodai permatoma ir perprantama. Autorius mato viską, tačiau pats nesileidžia būti iki galo pamatytas ir „apčiupinėtas“.

Begalė skirtingų faktūrų ir jose išryškėjančios konkrečios formos ir objektai Barakausko akvarelėse sukuria daugiasluoksniškumo įspūdį, kur pinasi keletas pasakojimo ar siužeto linijų. Spalvų gama santūri, tarsi pasiskolinta iš įvairių tikrovėje egzistuojančių žemės ar vandens paviršių. Natūralios gamtos formos ir faktūros, jos cikliškumas ir dėsniai bei žmogaus santykis su aplinka diktuoja individualius kūrybinius sprendimus. Vaizduotės pastangomis autorius visa tai pefrazuoja, kurdamas naujas fikcijas ir vaizdinius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

ČIA DABAR

kelionės, fotografijos, tekstai, vaikų filosofija

aistė paulina

iš visur surinkti tekstai

Kelionių užrašai

Travel Log by Vita

100 minčių

Tinklaraštis apie miestus, transportą ir idėjas

kokonas.wordpress.com/

jaukus gyvenimas

kaskaityti.lt

Gerų knygų paieškos

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: