Dviračiais Kamastos žiedu

Turbūt daugelis yra girdėję kempingą romantišku pavadinimu “Obuolių sala“. Tai moderniai įrengtas kempingas ir poilsiavietė, esanti Grabuosto ežero saloje, 12 km nuo Molėtų. Vieta išties įspūdinga – pati ežero sala sukuria netikėtą kraštovaizdį, o kempinge dar auga obelys. Pavasarį, joms žydinti baltais žiedais, turėtų būti ypatingas vaizdas. Čia galima gyventi tiek palapinėse ar kemperiuose, tiek mediniuose namukuose. Galima nuomotis valtį, baidarę, irklentę, žaisti lauko arba stalo tenisą ar biliardą, pasikaitinti pirtyje ar ant smėliuko ežero pakrantėje. Yra kavinė. Be abejo, viskas kainuoja, net jei kempinge nenakvojate, o tiesiog norite praleisti dieną, reikia susimokėti.

Mes gi “Obuolių salą“ pasirinkome kaip starto ir finišo tašką dviračių maršrutui Kamastos žiedu, dar vadinamu Kamastos žiedlapiu arba Vilkaraisčio ratu. Nuo “Obuolių salos“ galima sukti du ratus – Kamastos ir Dumblės – į skirtingas puses, kiekvienas ratas yra maždaug 20 km ilgio, abu – apie 40 km. Maršrutus galima įveikti per vieną dieną arba neskubant – per dvi. Mes gi daug laiko neturėjome – prieš tai dieną buvome pasivažinėję Belvilio maršrutais (apie tai čia), tad pasirinkome Kamastos žiedą, kuris yra kiek sudėtingesnis nei kitas – Dumblės žiedas. Maršruto ilgis apie 22 km. Kelio danga: asfaltas – apie 5 km, miško ir lauko keliukai – apie 7 km, žvyrkelis – apie 10 km. Maršrutas puikus savo nuostabiu gamtovaizdžiu, taip pat čia galima pamatyti ir unikalių architektūros paveldo objektų – Didžiokų koplyčią, Gailiūnų cerkvę, senąsias Šešuolių kaimo kapinaites. Yra galimybė susipažinti su Mėsinių galvijų ūkiu ir “pasibičiuliauti“ su bitėmis prie stiklinių avilių Bičių sodyboje.

Kamastos ežeras su aplinkinėmis pelkėmis ir mišku įtrauktas į Kamastos kraštovaizdžio draustinį. Vakarinėje pakrantėje stūkso Kamastos piliakalnis. Greta įsikūrę Kamastos, Užugirių, Vėdarų kaimai. Ežero vardas greičiausiai kilęs nuo žodžio kamas („gumulas, gurvuolis, kupstas“).

Kamastos žiedo maršrutą pradedame pasukus į dešinę iš “Obuolių salos“. Jis eina pro Grabuosto ežerą, Žalvarius, tuomet prasukame pro medinę Gailiūnų cerkvę – rusų stačiatikių (sentikių) maldos namus, Padvarį (čia sugebame kažkaip ne ten nuvažiuoti, tad grįžtame atgal kokį kilometrą), gūdžius ir klaidžius Vilkaraisčio miškus, Kamastos pelkynus, kur kelias per pelkėtą mišką kartais būdavo tikrai šlapias, Didžiokų koplyčią – mauzoliejinę rotondinę koplyčią Didžiokų kaime, kuri buvo dvarininkų Didžiokų šeimos mauzoliejus, Užugirių bei Vėdarų kaimus, Ambraziškių kaimą ir ežerą. Kelionė baigiasi ten, kur ir pradėjome – “Obuolių salos“ kempinge.

Šis maršrutas – tai ne dviračių takeliai, danga vietomis ir šlapia, ir smėlėta, ir žolėta, ir žvyruota, ir einanti miško keliukais, todėl labiau tinka kalnų dviračiams. Bet kas mėgsta “neasfaltinį“ pasivažinėjimą tikrai puikus pasirinikimas. Puikūs besikeičiantys kraštovaizdžiai, įkalnės ir nuokalnės, pelkyno atmosfera kuria nenuobodžios trąsos įspūdį. Įdomus dalykas, kad šis maršrutas yra parengtas vietinės Ambraziškių bendruomenės – tai ne valstybinis ar regioninis reikalas, o itin sveikintina vietos iniciatyva. Maršrutas sužymėtas rodyklėmis, kai kur, tiesa, galėtų jų būti daugiau, bet nėr blogai ir pasiklysti…

Susijęs – Belvilio dviračių maršrutas.

Kamastos žiedo maršrutas:

20190815_1213334001005502346112462.jpg

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

ČIA DABAR

kelionės, fotografijos, tekstai, vaikų filosofija

aistė paulina

iš visur surinkti tekstai

Kelionių užrašai

Travel Log by Vita

100 minčių

Tinklaraštis apie miestus, transportą ir idėjas

kokonas.wordpress.com/

jaukus gyvenimas

kaskaityti.lt

Gerų knygų paieškos

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: