Pabėgimas į Kurtuvėnų apylinkes

Ko gero viena gražiausių pabėgimo į gamtą vietų netoli Šiaulių yra Kurtuvėnų regioninis parkas. Smagiausia, kad pasprukti į nuostabaus grožio gamtą ir išvalyti galvą bei atgaivinti kūną gali labai greitai – nuo Šiaulių tai tik koks 10-15 min važiavimo automobiliu. Esame pamėgę, kaip ir daugelis šiauliečių, taką, kuris prasideda už Bubių ir nuostabiu mišku vinguriuoja iki pačių įvairiausių vietų. Čia gali vaikščioti ir įkvėpti miško oro bet kuriuo metų laiku – snieguotos eglės ir pušys žavi lygiai taip pat kaip vakarinės vasaros saulės spinduliai, besibraunantys pro tvirtus medžių kamienus ir nugulantys ant gaivios žalios samanos.

Taigi, galima pasivaikščioti iš lėto, galima sparčiai – nusitvėrus šiaurietiško vaikščiojimo lazdas. Kas mėgsta – galima bėgioti ir kvėpuoti ne pilku miesto oru, bet miško grynumu. O galima lėkti dviračiais – čia jau atsiveria neribotos galimybės pagal kiekvieno norą, ištvermę ir galimybes. Bubiuose prasideda mūsų pamėgta 33-ia trasa – tai 33 km ilgio (galima ir daugiau ir truputį mažiau važiuoti) vidutinio sunkumo “Kurtuvėnų žiedas“ – apie ją bus atskiras įrašas :).

Taip pat galima važiuoti lengvesniu keliu – visą laiką asfaltuotu keliu iki Kurtuvėnų arba pasimalti vieškeliais po aplinkinius kaimus ir vis tiek nuvažiuoti iki Kurtuvėnų. Nuostabioje vietoje įsikūrusiame miestelyje galima atrasti krūvą visokių pramogų – nuo kulinarinų iki kultūrinių, gamtinių sportinių ir t.t. Šį kartą mes keliavome dviračiais, taku nuo Bubių, vieškeliais pro Sodeliukų kaimą, tuomet stabtelėjome Kurtuvėnuose – čia galima rasti autentiškai atkurtą dvaro sodybą su parku, tvenkiniais, žirgynu ir jo arklidėmis bei kitais senovinais statiniais. Taip pat galima aplankyti Kurtuvėnų piliakalnį, mūrinę XVIII bažnyčią. Pats vertingiausias pastatas yra unikalus XVIII a. barokinis medinis svirnas. Galima pasidžiaugti žirgais – mes kaip tik papuolėme į vykusias varžybas. O į žirgų eleganciją, žinia, gali spoksoti amžinybę. Tuomet galima stabtelėti garsiojoje Kurtuvėnų kavinėje – atsigerti giros arba suvalgyti jų ypatingai ruošiamų valgių. O tada vaizdingu keliu grįžti į tą patį Bubių dviračių ir pėsčiųjų taką. Pakeliui gali pavarvinti seilę į fantastiškas sodybvietes ir pagalvoti, kokių yra nuostabių vietų gyventi ir kažkas tą galimybę turi. Beje, važiuojant Bubių dviračiu taku matėme miške įrengtų naujų suolelių ir stalų. Miškas su savo samana tokio grožio, kad nenusileidžia Neringos miškams, tad gali dar griebti knygą į kuprinę ir mėgautis ramybe ir skaitymu žalioje tylioje oazėje.

2017 liepos 29 d. kartu su vaikais nuvažiavome 17,5 km, su įvairiais stabtelėjimas sugaišome apie 2,5 val., gryno važiavimo būtų kokia valanda.

Čia galima atrasti ką veikti Kurtuvėnų regioniniame parke: apie Kurtuvėnų regioninį parką.

 

 

 

Vienas komentaras “Pabėgimas į Kurtuvėnų apylinkes

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

ČIA DABAR

kelionės, fotografijos, tekstai, vaikų filosofija

aistė paulina

iš visur surinkti tekstai

Kelionių užrašai

Travel Log by Vita

100 minčių

Tinklaraštis apie miestus, transportą ir idėjas

kokonas.wordpress.com/

jaukus gyvenimas

kaskaityti.lt

Gerų knygų paieškos

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: