Ačiū Tau, Islandija / Takk, Island

Prieš porą savaičių mano vyriausias sūnus grįžo iš Islandijos. Gyveno ten puikioje islandų šeimoje. Daug pamatė, daug patyrė. Bet aš ne apie tai. Paskutinę buvimo saloje dieną jis gavo dovaną – tris didžiules juodai baltas fotografijas, padarytas vieno garsiausių Islandijos fotografų ir pelniusio pasaulinį pripažinimą, Ragnar’o Axelsson’o – RAX. Nuotraukos buvo padarytos iškart po sausio 13-os įvykių. Tą sausį Islandijos užsienio reikalų ministras Jón Baldvin Hannibalsson atvyko į Vilnių susitikti su Vytautu Landsbergiu ir kitais, kad palaikytų Lietuvą kovoje už nepriklausomybę. Kartu su Hannibalsson’u atvyko ir nedidelė Islandijos televizijos komanda. Tarp jų ir buvo žymusis fotografas Ragnar Axelsson, kuris ir padarė šias fotografijas šalia įtvirtinto Parlamento, kur žmonės degino laužus ir tikėjo savo dideliu tikslu. Tarp žurnalistų buvo ir tos islandų šeimos vyras Hallur. Todėl, taip neįtikėtinai apsukusios ratą, po 26 metų fotografijos atsidūrė Lietuvoje. Ir tai turbūt pati geriausia dovana, kokią tik šeima galėjo sugalvoti.
Islandai nepamiršo. Islandai tada, 1991 m. puikiai žinojo ir suvokė, koks svarbus yra kitų šalių palaikymas kovojant dėl savo laisvės. Jų balsas buvo pirmas. Ir dėl to nepamirštamas. Ir netiesa, kad maža atoki šiaurės sala niekuo nerizikavo. Rizikavo būti nesuprasta kitų valstybių, rizikavo konfliktu su Maskva. Todėl Islandija, užsimojusi pripažinti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, pirmiausiai slapta apsirūpino alternatyviais naftos importo šaltiniais. Rizika nublanko prieš siekį atstatyti istorinį teisingumą. Ačiū Islandijai, ačiū Islandijos draugams ir didžiausi sveikinimai su Islandijos nepriklausomybės diena, birželio 17-ąja!


Thank you, dear friends in Iceland for your support in Lithuania’s struggle for the independence! We send best wishes on your Independence Day, June 17th. Thank you. Best regards from Lithuania!
Ačiū Tau, Islandija / Takk, Island!

19145765_10211880173536182_5041493246019977147_n

Ragnar Axelsson – RAX nuotraukos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

ČIA DABAR

kelionės, fotografijos, tekstai, vaikų filosofija

aistė paulina

iš visur surinkti tekstai

Kelionių užrašai

Travel Log by Vita

100 minčių

Tinklaraštis apie miestus, transportą ir idėjas

kokonas.wordpress.com/

jaukus gyvenimas

kaskaityti.lt

Gerų knygų paieškos

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: