ĮKVĖPTI ir kvėpuoti…

ĮKVĖPTI pirmą kartą išvydus šį pasaulį, ĮKVĖPTI po ilgo nėrimo vandenyje, ĮKVĖPTI, kai iš jaudulio pamiršti kvėpuoti, ĮKVĖPTI laisvės, ĮKVĖPTI kvapų, vėl ĮKVĖPTI, kai nuo tavęs atjungiamas dirbtinio kvėpavimo aparatas.

Vadinasi, ĮKVĖPIMAS yra esminis dalykas, nes be jo niekaip ir niekur. O kai apsidairai aplink, suvoki, kad nuolat ĮKVEPI ne tik pats, bet ĮKVEPI ir kitus: mažulėlius vaikelius, savarankiškus paauglius, mylimus šeimos narius, kasdien matomus kolegas, nedrąsius senukus ir t.t. Tai tampa nebevaldoma, nes išsivysto apsėdimas, vardu GYVENIMO ĮKVĖPIMAI. Juk tiesa, kad pojūtis, žinojimas, kad tu gali ĮKVĖPTI kitus geriems pokyčiams išties maloniai kutena padus ir pilvą.

O jei rimtai, kas per „biesas“ tas ĮKVĖPIMAS? Ponas, baltomis kojinėmis ir raitytu peruku, kurio reikia laukti amžinybę, bet nebūtinai jis pas tave pasibels? Aikštinga panelė, kuri gali draugauti, bet gali nė nežiūrėti į tavo pusę? Alzheimeriu serganti bobutė, kuri vis pamiršta aplankyti?

Greičiausiai ne. Gerokai lengviau ĮKVĖPIMĄ užvaldyti pačiam. Pačiupti jį, vos tik pasirodo horizonte, nes kitaip gali nusileisti kaip pajūrio saulė ir jau kažkas kitas kitoje pasaulio pusėje džiaugsis tekančiais ĮKVĖPIMO spinduliais. O kai jau jį nutveri, tai nebijoti suklysti, bandyti vėl ir vėl, būti atviru, gal net pažeidžiamu, išeiti iš savo nuolatinių maršrutų ir rasti naujus takus, dirbti daug ir atkakliai, mokytis iš naujo ir iš naujo, pažiūrėti į save tarsi pro padidinamąjį stiklą, o gal per rakto skylutę… O kai to ĮKVĖPIMO nebėra ten, kur jis nuolat saugiai būdavo, tai paieškoti jo kitur, kitose beribės visatos erdvėse. Nenuleisti rankų, nes ĮKVĖPIMO gūsis gali pūstelėti iš bet kurios pusės, net ir iš įskilusių grindų plyšio… Iš bet kurio šalia esančio žmogaus, nes būtent mes vieni kitiems esame didžiausi ĮKVĖPIMO šaltiniai.

Taigi, reikia ĮKVĖPTI ir nepamiršti nuolat taisyklingai kvėpuoti. ĮKVĖPTI pilnus plaučius nuolat besimainančio pasaulio ir gyvenimo stebuklų ir savaip tai ištransliuoti kitiems, kad ir jie būtų ĮKVĖPTI atradimams. Dar didesniems, dar kilnesniems, o gal net labai paprastiems, bet svarbiems. Asmeniškiems ĮKVĖPIMAMS. KŪRYBIŠKUMUI… Kuomet žydi ir bujoja sužadinti jausmai, protas, norai. Norai veikti ir judėti pirmyn.

Žodis ĮKVĖPTI įvairiomis formomis šiame tekste buvo paminėtas 29 kartus. Pakankamai daug, kad nusibostų ir imtume ieškoti naujo – savo ĮKVĖPIMO.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

ČIA DABAR

kelionės, fotografijos, tekstai, vaikų filosofija

aistė paulina

iš visur surinkti tekstai

Kelionių užrašai

Travel Log by Vita

100 minčių

Tinklaraštis apie miestus, transportą ir idėjas

kokonas.wordpress.com/

jaukus gyvenimas

kaskaityti.lt

Gerų knygų paieškos

Discover WordPress

A daily selection of the best content published on WordPress, collected for you by humans who love to read.

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: